Agregace nebo-li sdílení


Tento článek jsme se rozhodli sepsat kvůli zákazníkům, kteří si myslí, že sdílení svého internetu není to pravé. Sdílení nebo-li agregace znamená, že je Váš internet sdílen s někým jiným a to většinou ne s jednotlivcem, nýbrž s celou skupinou lidí. Jak je tato skupina rozsáhlá, většinou znázorňuje speciální číslo které ti poctivější poskytovatelé uveřejnůjí ve formátu 1:x, kde x je velikost množiny lidí, se kterou internet sdílíte. Je zřejmé, že čím větší číslo x je, tím je skupina lidí větší a internet zahlcenejší.

Jak to teda je

Už jste se někdy zkoušeli zamyslet nad tím, proč mají dva poskytovatelé internetu u stejné rychlosti diametrálně rozdílné ceny? Odpověď je jednoduchá, je to tím, že ten poskytovatel, který má cenu o hodně nižší, má rychlost kterou nabízí sdílenou, čímž dorovnává cenu, protože mu částku platí hned několik lidí zároveň. Bohužel spousta poskytovatelů internetu má nasazeny na svých stránkách velmí nízké ceny svých tarifů, ale už nikde nenapíše, že je internet sdílený. Má to za následek hned několik špatných vlastností užívaného internetu. Jedna taková zásadní je, že když je v množině lidí, se kterými internet sdílíte takzvaný "sosálek", což je člověk připojený k internetu 24/7 se spuštěným stahováním, výrazně klesne rychlost u ostatních připojených jedinců.

Jak je to u vás ?

Jelikož jsme relativně malá firma, je náš vztah se zákazníkem více přímý než u jiných poskytovatelů, kde jsou zákaznící jen číslo v databázi. Díky této přímosti a také morální bariéře se nám značně příčí nasazovat zákazníkům růžové brýle. Proto u každého tarifu, který máme v nabídce je jednoznačně napsáno, zda-li je tarif sdílen a pokud ano, tak s jak velkou množinou lidí.

Sdílení ala Všebořice.net

A teď proč není třeba se u nás sdílení bát. Sdílení realizované námi je na vyšší úrovni než u jiných poskytovatelů. Skupiny lidí, kteří mezi sebou sdílejí rychlost internetu, jsou konstruovány pomocí speciálního algoritmu, který neustále sleduje vytížení linky u jednotlivých zákazníků, a spojuje jedince tak, aby celkové vytížení linky i celé skupiny bylo vyvážené. Tímto způsobem vyvážení skupin se nemůže stát, aby rychlost internetu klesla natolik, aby nebyla použitelná (narozdíl od jiných poskytovatelů).

Copyright © 2017 - 2018 Všebořicenet.cz