Stahování z RapidShare


RapidShare je poměrně známá Švýcarská společnost, která slouží pro zálohování vašich dat. Respektive jeho prioritní účel je nastaven tak, že si uživatelé zaplatí tuto službu a na server si mohou uploadovat svá data a mít je tak bezpečně kdykoliv po ruce (tam kde je internernet) bez toho, aniž by s sebou museli tahat objemné notebooky či externí disky, které jsou více či méně náchylné na otřesy. Navíc takový disk nebo neotebook je v dnešní době hlavním terčem všech zlodějů a kupovat si kvůli mobilitě dat drahé disky s podporou šifrování není vždy pro každého. U služby RapidShare se prostě jen zaregistrujete a pro stáhnutí vašich dat už stačí pouze zadat heslo.

Princip RapidShare

Jelikož služba RapidShare není v našem jazyce, spousta lidí nechává tuto službu plavat a to je velká škoda, protože to není nijak drahá služba a nabízí spoustu možností. Principiálně to funguje tak, že při uploadu vašich dat jsou data automaticky šifrována, nebo jiným způsobem zabezpečena a jsou vám vygenerovány linky, které po zadání do prohlížeče začnou s automatickým stahováním vašich dat. Velikost souborů pro upload je sice omezena, ale jistě každý uzná, že 1GB part je více než dosti. Při nákupu jednoho z účtů, který služba RapidShare nabízí, je vám nabit Váš accont (účet) speciálními body, které se jinak nazývají rapids. Tyto body slouží ke stahování vašich dat, nebo navyšování různých limitů.

KROK 1 - Registrace

Registrace by mohla být pro případné zájemce o službu RapidShare trochu problém, jelikož jejich webová stránka nepodporuje Český jazyk. Není však důvod k panice, protože na internetu je několik webových stránek, na kterých si můžete RapidShare účet zřídit v češtině a navíc rovnou si nechat účet nabít už zmíněnými body. Největším zprostředkovatelem RapidShare účtů jsou určutě www.predplacenky.cz. Jedná se o portál, kde si spousta lidí nechává zřídit nebo prodlužovat své účty, ať už díky technické podpoře na vysoké úrovni, nebo pojištění proti krádeži účtu, které je v ceně.

KROK 2 - Přihlášení

Po tom, co vám přijde od serveru potvrzení o aktivaci vašeho účtu, není nic jednoduššího, než se přihlásit. Přejdeme na domovské stránky RapidShare a tam můžeme kliknout na položku Sing up, čímž se nám objeví tabulka, kterou můžete vidět na obrázku. Nebo stačí, když v horním pravém rohu vyplníme stejné přihlašovací údaje, jako by jsme vyplňovali do vyběhlého okna. Heslo a také celý účet je defaultně chráněný pomocí technologie SSL, která zabraňuje vyplnění citlivých údajů nedůvěrihodnému serveru.

obr1

KROK 3 - UPLOAD

Po přihlášení je zde uvítací obrazovka plná důležitých údajů. Jako napřiklad, kolik bodů (rapids) vám zbývá, vaše Public ID, ale hlavně je zde Váš mail. Při prvním přihlášení si jistě povšimnete, že váš mail není tak nějak váš. Je to způsobeno tím, že účet za vás zpřostředkoval prostředník, proto tam s nejvyšší pravděpodobností bude právě jeho mail, v našem případě mail serveru předplacenky. Je tedy důležité tento mail změnit, protože při zapomenutí hesla budete muset zbytečně psát na technickou podporu serveru prostředníka. Zbývá už jen si uploadnout potřebné soubory. Pro tento účel připravil RapidShare menší program, zvaný FileUploader, který najdete na spodní liště. Při klepnutí na tlačítko se vám zobrazí formulář pro upload a po dokončení uploadu se vám do speciálního okna promítnou linky.

obr1
Temná/Světlá strana RapidShare

Jak to tedy ve skutečnosti je? Jak to tak bývá, při uploadnutí souborů vám File Uploader vypíše link, díky kterému máte možnost si stáhnout svá data. Nikde ale není zákazáno tyto linky zveřejňovat. A to se stalo samozřejmě na internetu hitem. Proto dnes vedle možnosti stahovat ilegální obsah z internetu pomocí torrentů je zde i možnost stahovat ilegální obsah pomocí RapidShare. Existují mnohá fóra, kde se tyto linky shromažďují a skrývají stejně tak, jako to bylo u torrentů jak legální obsah, tak ilegální obsah. Pod kupou zveřejněných linků se dá najít spousta filmů v různých kvalitách, nebo hry, co ještě nevyšly, ale také různé viry a jiný škodlivý software. Faktem hlavně zůstává, že při stahování NIC NESDILITE. Proto čistě teoreticky není stahování děl pod autorským zákonem právně postižitelné. Je však jisté, že pokud budete tyto díla vypalovat a hromadně nabízet na interentu, už to není pro vaší vlastní potřebu a jedná se o trestní čin. Existuje náklaďák zákonů, ve kterých se vyznají jen ti nejotrlejší právníci, proto zde píšu, že se jedná o čistě teoretické uvažování.

SPOLEČNOST VŠEBOŘICE.NET NIKOHO NENAVÁDÍ PRO STAHOVÁNÍ ILEGÁLNÍCH DAT POMOCÍ RAPIDSHARE A ROZHODNĚ NETVRDÍ ŽE JE STAHOVÁNÍ ILEGÁLNÍCH DAT Z INTERNETU V POŘÁDKU!

Rapget.RS

RapGet.RS je specializovaný program, který je určen pro správu linků z RapidShare. Má opět nespočet možností, jako například tvorba grafů, správu několika učtů, možnost stahovat několik archivů naráz, zobrazování volného místa na disku, nebo omezení rychlosti stahování. Navíc je plně v češtině a jeho plná verze stojí doslova pár korun.

obr1

Copyright © 2017 - 2018 Všebořicenet.cz