Servis pro Váš počítač


Tak, jako je třeba sem tam zajet s autem do myčky, je i občas třeba zbavit počítač nežádoucích nánosů prachu a jiných usazenin. Každý počítač je vybaven řadou několika ventilátorů, které neustále nasávají vzduch, který je následně vháněn do bedny, nebo přímo na počítačové komponenty, čímž se jednotlivé části počítače chladí. Se vzduchem se samozřejmně nasává i prach a jiné částečky, které se usazují uvnitř počítače. Samozdřejmě firma Všebořice.net nenabízí pouze čištění, ale kompletní servis. Od instalace operačního systému Windows/Linux/Mac OS přes odvirovávání až po nákup a zabudování nových částí počítače.

Proč bych měl PC vyčístit?

Důvodů, proč sem tam počítač vyčístit, je hned několik. Jeden z těch hlavních důvodů je, že díky usazenému prachu, který se neustále kupí na jednotlivých komponentách, může docházet a většinou i dochází k přehřívání jednotlivých částí. Pokud komponenty pracují při vyšších teplotách, než je nezbytně nutné, snižuje se výdrž komponent. To prakticky znamená, že nově zakoupený počítač, který by čistě teoreticky mohl bez problémů běžet i několik let v kuse, se může porouchat i po roce a to i když nebude příliš často používán.

Dalším důvodem pro "servisní prohlídku" počítače je i fakt, že nic nevydrží věčně. Například i teplovodivá pasta, která slouží pro přechod teploty z čipu některé z komponent do kovového chladiče stárne a mění své vlastnosti a tudíž není od věci jí čas od času vyměnit. Stává se, velmi zřídka, ale stává, že může být komponenta uchycena špatně nebo nekvalitní součástkou (typicky většinou chladič procesoru). Takto špatně nebo nekvalitně uchycený chladič může svou váhou při pádu poškodit jiné komponenty počítače.

Vyčistit PC, to zvládnu sám !

Nejspíš každého napadlo, že vyčistit si počítač nemůže být zas tak velký problém. Odšroubovat pár šroubků, sundat bočnici a počítač prostě vyluxovat. Už málo lidí si uvědomuje, že na konci hubice vysavače vzniká pro elektroniku nebezpečná statická elektřina, která může Váš počítat nadobro zničit. Navíc při neodborné manipulaci s počítačem dovršené zběsilím luxováním vnitřku case, může dojít k ulomení či jinému poškození některých důležitých částí počítače a i když se problém nemusí objevit okamžitě, následky pak můžou být fatální.

Postup servisní prohlídky PC ala Všebořice.net
  • Počítač je nejdříve odpojen od napětí a zbaven zbytkového náboje uchovaného v kapacitních součástkách.
  • Následně je počítač postaven na antistatickou podložku. Pracovník je vybaven antistatickým náramkem.
  • Vhodnými nástroji je počítač zbaven boční stěny.
  • Podle míry znečištění, zvolí technik jeden ze způsobů odprašení.
  • Po dokonalém odprašení, technik zkontroluje stav jednotlivých komponent.
  • Při nalezení závady, jí technik ihned odstraní, nebo zavolá majiteli počítače pro následnou konzultaci.
  • Na řadě je kontrola stáří teplovodivé pasty a její možná výměna.
  • Nakonec vrátí boční panel zpět na své místo a zkontroluje funkčnost počítače.

I když se tento postup zdá jednoduchý, jen zkušený technik z oboru IT je schopen včas předejít možným chybám, které by mohly nastat. Navíc jako firma, která nabízí servis, používáme profesionální nástroje pro maximální efektivnost číštění a správy počítačů.

Jen tohle ?

Ne, tímto to zdaleka nekončí. Firma Všebořice.net si pod pojmem servis představuje něco více pro zákazníky. Jelikož jsme přeci jen internetoví poskytovatelé, servis považujeme nejen jako správu počítačů naších zákazníků, ale i jako komplexní služby ohledně celého internetového spojení. Do této části patří hlavně práce technika a nadstandartní služby.

Aaaa co za to?
Služba zákazníkoviCena vč. DPH
Práce u zakazníka ( mimo Cisco )350 hod / Kč
Práce u zakazníka ( konfigurace Cisco prvků ) 600 hod / Kč
  • * Cena zásuvky se odvijí od druhu, barvy, počtu vývodů atd.
  • ** Cena se odvijí od množství času stráveného odvirováním. Jedná se o časově náročnější proceduru než je instalace Windows bez záchrany dat.

Copyright © 2017 - 2019 Všebořicenet.cz