Internetové volání VoIP


Když už máte internet, proč se omezovat pouze na serfování, koukání na videa a jiné bežné věci, které člověk na internetu dělá ? Ptáte se, co jde s internetem dělat dále? Firma Všebořice.net Vám nabízí jako další službu k vašemu připojení Volání po internetu za velmi nízké ceny. Ano, jistě znáte už velmi populární program skype, který též umožňuje volání přes internet a to zcela zdarma, avšak je několik rozdílů mezi skype a takzvaným VoIP telefonováním.

Výhody VoIP telefonování
  • VoIP telefonování je možné s běžným telefonem prostřednictvým adaptéru nebo speciálním VoIP telefonem
  • Neplatíte měsiční paušál, platíte pouze to, co provoláte
  • Nízké ceny v rámci ČR, na mobil nebo do zahraničí
  • V rámci naší sítě je volání zcela zdarma
  • K telefonování není potřeba mít puštěný PC
Jak to vlastně funguje?

telefon Telefonování přes VoIP není závislé na tarifu poskytovatele vaší pevné linky. Veškeré hovory jsou realizovány přes internetové spojení, takže kvalita vašeho hovoru je závislá pouze na kvalitě internetu. Pro kvalitní hovor bez vad na signálu se doporučuje rychlost kolem 512Kb, což je tak malá rychlost, že u nás mít problémy se signálem rozhodně nebudete. Velmi zjednodušeně řečeno hlas volaného je zabalen do paketu, který putuje prostřednictvým interentu až k volanému, kde je paket rozbalen a hlas přehrán. Pokud příjemce nevlastní telefon podporující VoIP telefonování, jsou pakety s hlasem převedeny, což znamená, že Příjemce nemusí mít VoIP telefon ani zaplacenou službu a přesto se každému dovoláte, ať už na mobilní telefon tak na pevnou linku či jiný VoIP telefon. Na rozdíl od pevných linek je každý hovor placen individuálně. V praxi to znamená, že jinou cenu zaplatíte při volání na mobilní telefon a jinou cenu zaplatíte při volání na VoIP telefon. Kdy se Vám VoIP telefon nejvíce vyplatí je právě při volání do zahraničí, kde jsou ceny hovoru nesrovnatelně nižší než u volání na mobilní síť. Aby toho nebylo málo, služba VoIP nejen kompletně nahrazuje pevnou linku, ale také zahranuje veškeré služby s ní spojené, jako je například FAX, hlasová schránka, přesměrování hovorů, telefoní seznam, čekající hovory, nezobrazení identifikace volání, chybové hlášky, hudba při čekání, identifikace zlomyslného volání, indikace zmeškaného hovoru a jiné. Veškeré své výdaje máte pod kontrolou na svém online účtu.

Tak jdem na to?

Jako providera jsme si vybrali firmu Xphone, která je velmi spolehlivá, a hlavně jsou to specialisti právě na VoIP telefonování. Na českém trhu jsou jedni z nejlepších a cenově nejpřijatelnšjších. Navíc poskytují téměř všechny doplňující služby zcela zdarma, nebo za minimílní poplatek k vašemu účtu. Vše o firmě Xphone se můžete dozvědět zde www.xphone.cz

Co budeme potřebovat...

  • Tak hlavně kvalitní internet. S internetem od nás si tuto položku můžete odškrtnout.
  • Dále pak VoIP telefon nebo adaptér, který jsme schopni zajistit my
  • Tak jako router a jiné aktivní prvky se musí telefon nastavit, což ale také, pokud si budete přát, můžeme udělat my
  • Následně je zapotřebí založit si účet u našeho VoIP providera

Jak to tak vypadá, vlastně nám stačí jen zavolat a my už se o všechno postaráme.

Kolik to koštuje?

Volaná síť nebo destinaceŠpička (7-19 hod.)Mimo špičku (19-7 hod.)
síť XPHONEZdarmaZdarma
Pevná síť (místní)0.83 Kč0.69 Kč
Pevná síť (dálkové)0.83 Kč0.69 Kč
Mobilní sítě3.99 Kč3.99 Kč
UFON3.99 Kč3.99 Kč

Detailní ceník pro ČR a cizinu najdete zde ceník

Copyright © 2017 - 2018 Všebořicenet.cz